Ако не ти се јавил за 3 дена кажи го на девојка му. Нека пати копилето!

Шонда Рајмс во една друга ера

„Главната“ прави историска серија

Ако ги гледавте Grey’s Anatomy, Private Practice, How to Get Away With Murder и Scandal, добрата вест е дека Шонда Рајмс има нов проект, за Нетфликс е, историски е и по книга е.

Значи имаме вака, Шонда ќе екранизира историски книжевен серијал, Bridgerton, од Џулија Квин и ко што читам, новелава е бестселер во Америка, а авторката ја нарекуваат Џејн Остин на новата ера. Бриџертон се фамилија со осум деца, а дејството е во периодот меѓу 1913-1827. Серијалот се состои од 8 книги, по една за секое дете.

Шонда Рајмс навикнавме да ја гледаме како креатор на крвави и психо-политички драми и потресни моменти и верувам дека серијава ќе биде прејака. Едвај чекам да видам како ќе изгледаат сите тие фустани со корсет, со везови, со чипки, свила и уште многу слоеви текстил. Какви ли ќе им бидат фризурите? А како ќе бидат мажите изнаоблечени?

Од тоа што го видов на слики и трејлер, сигурна сум дека уште напролет ќе има многу модни колекции кои се инспирирани од темата на серијата, а вака ретро и стилски, стварно не може да е лошо.

 

Tags
Back to top button
Close