Колку се трудат некои луѓе да прикажат дека животите им се идеални ко да не ги знаеме надвор од интернет

Ги враќаме кармините во игра

Сега кога паднаа маските

Трендот за кармини за ова лето вели дека ќе се носат светли и интензивни бои. Носење кармин под маска нема поента, бидејќи си пренесувате тон нечистотии кои цел ден ви се мешаат со пот и испарувања од дишењето, а и сигурно ќе се препечати на површината на маската. Но, ете се врати периодот без маски на отворено па ова лето ќе се носат нијанси на корално црвена, пунч розова, боја на зрела праска, светла розова, нежно розова кон „нјуд“, класична црвена, жешка црвена, корална праска, светкава црвена, неон розова, интензивно розова, барби розова (да, има разлика меѓу овие три), како и розова како гума за џвакање.

Доброто оваа сезона е што можете да користите и мат и сјајни и сатенски финиши, свиленкасти, со светки, без светки, меки и кремасти, какви сакате – такви.

Сега можеме да ги прошетаме нашите интензивно обоени усни, како што доликува на летото. А ако се одлучите за класичен вонвременски црвен кармин, тогаш постои само еден