Мажи со муда у прав да не ми драпаат фраерски муабети

Browsing Category

Инаграм

Коктели ама здрави

Пиењето на ладен чај во летните месеци може да биде пријатна и освежувачка алтернатива за цел ден.  Еве неколку причини зошто ладниот чај е популарен…
Повеќе

Светки и само светки

Оваа година светките се хит и не само на очи сега модерно е и на уста да се ставаат. Светките или попознато како глитери биле модерни во 80тите, но…
Повеќе

Накитенки градови

Градовите полека почнуваат да се китат натпреварувајќи се меѓу себе кој покреативно ќе светне. Во некои градови има и божиќни маркети, плоштади и…
Повеќе

Зима за жени со стил

Зимската мода можеби се чини како здодевна и монотона, но факт е дека ако искомбинирате правилно бои и текстури, може да добиете навистина атрактивен…
Повеќе

Лето со шешир на глава

Сигурно се сеќавате кога ви зборував за СПФ дека треба да најдете начин да ја заштитите и кожата на темето на главата, бидејќи колку и да ни е густа…
Повеќе